Jak wyleczyć wrastający paznokieć?

podogabinet wrastające paznokcieJak wyleczyć wrastający paznokieć?

Wrastające paznokcie to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką zgłaszają się pacjenci do gabinetu podologicznego. Dlaczego tak się dzieje?

Najczęściej do wrastania dochodzi w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, a konkretnie skracania. Wiele osób wykazuje tendencję do obcinania paznokci „na okrągło” i do wycinania brzegów płytek paznokciowych. Jest to podstawowy błąd, gdyż w ten sposób zawęża się pole wzrostu paznokcia, wały paznokciowe przybliżają się do siebie blokując w ten sposób możliwość prawidłowego wzrostu, w związku z czym paznokieć rosnąc – zaczyna te wały kaleczyć.

Kolejnym ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego obuwia, takiego, które nie uciska stopy, zwłaszcza w obrębie palców. Wszelkie buty ze zwężanymi noskami powodują wzajemny ucisk palców na siebie, a także dociskanie paznokci, łatwo wtedy o podrażnienie wałów brzegiem ostrej płytki.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest sama budowa stopy i jej ustawienie, jeżeli występują halluksy, a palce zachodzą na siebie – naturalne jest przeciążenie także paznokci i zwiększa się ryzyko wrastających paznokci.

Co zrobić jeżeli masz wrastający paznokieć?

Zdecydowanie nie możesz bagatelizować problemu! Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej rozwiążesz tę dokuczliwą dolegliwość.

Najwłaściwszym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do podologa. Gabinet podologiczny to miejsce, gdzie w fachowy sposób personel zajmie się Twoją stopą.

Przede wszystkim, sprawdzimy, czy w wale paznokciowym nie pozostał niedocięty, drażniący element paznokcia. Wykonamy ewentualne podcięcie.

Konieczne jest odciążenie wałów – pomocne tu są specjalne podologiczne opatrunki zakładane w wałach paznokciowych. Jeżeli to konieczne, podolog założy specjalną klamrę, która pomoże właściwie ukształtować paznokcie i przyspieszy gojenie.

Podolodzy z gabinetu PodoGabinet wskażą Ci także jak unikać przykrych sytuacji w przyszłości i jak właściwie dbać o swoje paznokcie oraz uchronić je od wrastania.