Rekonstrukcja paznokcia

rekonstrukcja przedrekonstrukcja poCzy wiesz, że uszkodzenie paznokcia, jego długoletnia deformacja bądź znaczny zanik nie przekreśla szansy na udany urlop w sandałach? :)

Z pomocą może przyjść protetyka paznokcia, która znacznie podniesie estetykę całych stóp i umożliwi cieszenie się bosymi stopami.

Jeśli więc obawiasz się, że te wakacje spędzisz w krytych butach, a chcesz jechać na plażę, założyć klapki – zapraszamy do naszych gabinetów, postaramy się przywrócić blask Twoim stopom!

Rekonstrukcja paznokcia

Lato jest czasem, kiedy najczęściej ubieramy nasze stopy w sandały i klapki. Pragniemy wówczas mieć idealnie zrobiony pedicure, a więc także posiadać w nienagannym stanie paznokcie. Co zatem zrobić, jeśli jesteśmy tuż po urazie? Kiedy zszedł paznokieć? Co zrobić, jeżeli na skutek różnych zdarzeń brakuje nam części paznokcia bądź jest on od lat już zdeformowany?

Czy można szybko naprawić uszkodzony paznokieć?

W obecnych czasach dobry gabinet podologiczny dysponuje możliwościami rekonstrukcji uszkodzonych paznokci, co w szybkim czasie przynosi znaczną poprawę estetyki stóp.

Rekonstrukcja polega na odbudowaniu paznokcia w jego naturalnym kształcie i wielkości, a także zabezpieczenie łożyska przed kolejnymi uszkodzeniami, a nawet potencjalnymi infekcjami. Produkty, które stosowane są do odbudowy paznokci to specjalne żele światłoutwardzalne bądź akryle przeznaczone właśnie do rekonstrukcji. Zawierają one w swoim składzie środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, aby jednocześnie chronić łożysko przed zagrożeniem drobnoustrojami.

Czy rekonstrukcja paznokcia jest bezpieczna?

Prawidłowo wykonana protetyka nie może zaszkodzić naturalnemu paznokciowi. Poza ochroną przed infekcjami, także techniczne wykonanie ma ogromne znaczenie. Ważne są takie aspekty, jak długość odbudowanego paznokcia, jego długość, a także wskazówki dotyczące pielęgnacji w domu.  Także obuwie, które nosimy może wpływać korzystnie lub nie na paznokieć. Oczywistym jest, że nie mogą być to buty wąski, uciskające palce.

Konieczna jest także systematyczna kontrola rekonstrukcji, zarówno w domu, samodzielnie, jak i w odpowiednim czasie – u podologa.

Rekonstrukcja paznokcia – dla każdego?

Niestety, jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją także pewne przeciwwskazania do założenia protezy paznokcia. Przede wszystkim są to czynne infekcje paznokci, takie jak choćby grzybice. Również stany po świeżych urazach, gdzie występuje jeszcze rana bądź sącząca się treść z okolicy łożyska. W takich przypadkach należy najpierw wyleczyć infekcję, a później założyć rekonstrukcję.

Jeśli nie wiesz, czy rekonstrukcja jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, bądź czy w ogóle jest Ci potrzebna, umów się na wizytę do podologa – rozwiejemy Twoje wątpliwości i wskażemy możliwości, aby bezpiecznie i pięknie przygotować Twoje stopy na lato!