Pedicure pielęgnacyjny

Pedicure pielęgnacyjny

Zabieg pielęgnacji stóp jest podstawowym zabiegiem pozwalającym na zachowanie stóp w dobrym zdrowiu i estetycznym wyglądzie. Taką formę dbałości o stopy polecamy każdej osobie, jednak nie każdy jest w stanie fachowo taki zabieg przeprowadzić. Dlaczego?
Aby móc prawidłowo zająć się stopami, należy posiąść wiedzę z zakresu funkcjonowania skóry, jej fizjologii, mechanizmów obronnych i regeneracyjnych. Ponad to, z uwagi na specyficzne umiejscowienie (stopy, punkty podporu całego ciała) konieczna jest znajomość biomechaniki i anatomii. Z drugiej strony, oprócz wiedzy, dostępność nowoczesnych narzędzi umożliwia przeprowadzenie zabiegu bezpiecznie, przyjemnie i efektywnie.
To dlatego specjalistyczną pielęgnacją stóp zajmuje się podolog, którego praca jest nieocenionym elementem dbałości o swoje ciało.pedicure pielegnacyjny

Jak to robimy?

 • Przede wszystkim, wszelkie działania w obrębie stóp uzależnione są od ich ogólnego stanu. Każda wizyta poprzedzona jest konsultacją i oględzinami w celu obiektywnej oceny stanu skóry i paznokci, ale także ukrwienia kończyny, unerwienia, bądź niepokojących sygnałów.
 • Wykonujemy oczyszczenie i dezynfekcję całych stóp.
 • Skracamy paznokcie, oczyszczamy wały paznokciowe, wygładzamy powierzchnię płytki na frezarce.
  WAŻNE! Wszystkie narzędzia stosowane w tym etapie są sterylne, zapakowane w pakiety ze wskaźnikiem bezpieczeństwa i otwierane przy Pacjencie.
 • Pielęgnujemy skórę na stopie: palce, śródstopie, pięty.
  Do tego celu używamy jednorazowych kapturków ściernych i frezarki z atestem medycznym. Nie stosujemy omegi ani żyletek – powoduje to pogorszenie stanu skóry!
 • Ponownie dezynfekujemy skórę.
 • Aplikujemy preparaty regeneracyjno-antyseptyczne na paznokcie i środki pielęgnacyjne dobrane do rodzaju skóry. Mogą to być produkty zmiękczające, odkażające, nawilżające.
  Jeśli chcesz, lakierujemy paznokcie.
 • Cieszymy się z naszymi Klientami!:)