Usuwanie brodawek, kurzajek

Usuwanie brodawek, kurzajek

Rozległa rozsiana brodawka HPV.

Rozległa rozsiana brodawka HPV.

Małe, punktowe zmiany, które pojawiają się na stopach często są bagatelizowane i zauważane dopiero, kiedy zaczynają dokuczać. Mogą znajdować się w dowolnym miejscu na stopie, zarówno na podeszwie, jak i na palcach, bardzo często także u dłoni. Z jednakową częstotliwością atakują dzieci jak i dorosłych.Wirusy brodawczaka obecne są w całym naszym otoczeniu i codziennie się z nimi spotykamy. Jednak atakują w sprzyjających okolicznościach – spadek odporności, przerwanie ciągłości skóry, maceracja (np. na basenie) i w miejscach, gdzie ich nagromadzenie jest duże (wiele bosych stóp).
Aby skutecznie z nimi walczyć nie wystarczy zastosowanie środków złuszczających (działających na skutki) ale także likwidować przyczynę poprzez włączenie produktów przeciwwirusowych. Ogromną rolę odgrywa również profilaktyka – na rynku obecne są odpowiednie medyczne produkty odkażające, które ochronią nasze stopy chociażby po wizycie w saunie czy hotelu.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją podologiczną. Obejmuje ona wywiad z pacjentem na temat obserowowanych dolegliwości i ogólnego stanu zdrowia, rozpoznanie zmian oraz proponowany sposób terapii (zabiegi, koszt, czas trwania oraz stosowna pielęgnacja domowa).