SZKOLENIA

W związku z tym, że jesteśmy propagaratorami pielęgnacji i wspomagania zdrowia w zakresie stóp, uruchomiony został program PodoEdukacja!
Przygotowaliśmy szereg szkoleń, które ukierunkują podologicznie osoby chcące w profesjonalny sposób zajmować się stopami swoich klientów. Szczególnie zapraszamy pracowników sektora kosmetycznego, wellness, spa, a także studentów i absolwentów kierunków związanych ze zdrowiem celem pozyskania i usystematyzowania posiadanej wiedzy.

Szkolenia prowadzone są w pełni przygotowanym, specjalistycznym gabinecie podologicznym. Pracujemy na najnowocześniejszych na polskim rynku frezarkach medycznych, profesjonalnych narzędziach oraz środkach dezynfekcyjnych i pielęgnacyjnych. Z uwagi na zindywidualizowany program szkoleń, prowadzone są one indywidualnie bądź w grupie dwuosobowej, aby maksymalnie przekazać niezbędną wiedzę.

Każdy uczestnik otrzymuje autorskie materiały szkoleniowe. W ramach praktyki zapewniamy odpowiednich modeli, na których ćwiczysz pod okiem instruktora, aby mógł wyłapać Twoje błędy i je skorygować. Odbycie szkolenia potwierdzone jest także stosownym certyfikatem.
Po zakończonym szkoleniu pozostajemy w kontakcie z naszymi „kursantami”, co owocuje obopólnym rozwojem, wsparciem i sukcesem.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Podstawowy Zabieg Podologiczny

Szkolenie skierowane jest dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z podologią bądź planują powrót do pracy po dłuższej przerwie. Przypomnimy jak zbudowana jest stopa i skóra, jakie są funkcje i biomechanika ruchu, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić wywiad podologiczny i prowadzić dokumentację oraz jak w bezpieczny sposób zaplanować i wykonać podstawowy zabieg podologiczny.

Szczegółowy harmonogram:

1. Budowa i biomechanika stopy. Fizjologia narządu skóry.
2. Wywiad podologiczny. Prawidłowa diagnoza stanu skóry, paznokci oraz układu stopy. Rozpoznanie zmian patologicznych. Podstawowe jednostki chorobowe. Pacjenci z grup ryzyka.
3. Planowanie zabiegu. Zastosowanie profesjonalnych narzędzi podologicznych oraz frezarki. Prawidłowy dobór frezów podologicznych.
4. Elementy prawidłowo wykonanego zabiegu podologicznego. Dezynfekcja. Skracanie i opracowanie paznokci. Pielęgnacja naskórka. Dobór właściwych środków pielęgnacyjnych.
5. Postępowanie z narzędziami zabiegowymi. Procedury dezynfekcji i sterylizacji.

Zapytaj o więcej!

  • Hiperkeratozy

Zakres szkolenia obejmuje etiopatogenezę nadmiernego rogowacenia i czynniki warunkujące powstawanie modzeli i odcisków. Dowiesz się w jaki sposób usunąć bezpiecznie i skutecznie hiperkeratozy, jak właściwie dobrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne.
Szkolenie polecamy osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną, nabyć nowe umiejętności praktyczne bądź chcą nabrać pewności podczas wykonywania zabiegów podologicznych.

Szczegółowy harmonogram:

1. Budowa i fizjologia skóry. Czynniki odpowiadające za nadmierne rogowacenie.
2. Różnicowanie zmian na stopach: modzel – odcisk – brodawka wirusowa.
3. Dobór właściwych narzędzi: skalpel, frezy.
4. Przeprowadzenie zabiegu. Zalecenia pozabiegowe. Współpraca z pacjentem.

Zapytaj o więcej!

  • Zdrowe paznokcie

Zdrowe paznokcie to szkolenie intensywnie skupiające uwagę na dbałości o płytki paznokciowe. To właśnie problemy z paznokciami są jednym z najczęściej pojawiających się zagadnień podczas pracy w gabinecie podologicznym.
Tematykę szkolenia szczególnie polecamy osobom, które nie mają doświadczeń z pielęgnacją paznokci problematycznych, poszukują zaawansowanej wiedzy i praktyki na temat pracy z takimi zmianami.

Harmonogram:

1. Budowa, funkcje paznokci stóp.
2. Choroby paznokci. Różnicowanie. Możliwości leczenia.
3. Terapie podologiczne. Pielęgnacja paznokci problematycznych. Opracowywanie paznokci grzybiczych, zrogowaciałych, dystroficznych. Dobór specjalistycznych frezów.
4. Zabiegi. Wskazanie odpowiednich zaleceń pozabiegowych.

Zapytaj o więcej!

  • Rekonstrukcja paznokci

Szkolenie specjalistyczne. Przeznaczone do osób, które posiadają już wiedzę w zakresie podstaw podologii, pracują w gabinecie podologicznym. Zakres szkolenia obejmuje niezwykle ważny temat protetyki paznokci stóp, na którą wzrasta zapotrzebowanie wśród pacjentów.

Harmonogram:

1. Budowa paznokci. Rozpoznanie podstawowych shorzeń.
2. Przyczyny utraty paznokci. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania rekonstrukcji.
3. Zabieg: oczyszczenie łożyska, dobór specjalistycznych narzędzi, poznanie produktów służących do rekonstrukcji, wykonianie protetyki paznokcia.
4. Współpraca z Pacjentem. Wskazania pozabiegowe. Dobór pielęgnacji domowej.

Zapytaj o więcej!

  • Terapia pęknięć skóry

Zagadnienia związane z profesjonalną pielęgnacją rozpadlin skóry są aktualne w każdym specjalistycznym gabinetem podologicznym. Dlatego szkolenie uczy, jak efektywnie opracować szczeliny i zapobiegać ich nawrotom. Szkolenie kierujemy do wszystkich osób, które pracują w gabinetach pielęgnacji stóp i chcą dowiedzieć się jak skutecznie walczyć z pękaniem skóry.

Harmonogram.

1. Fizjologia skóry. Patologie rogowacenia. Różnicowanie chorób skóry.
2. Szczegółowy wywiad. Planowanie długofalowej terapii skóry problematycznej.
3. Specjalistyczne metody podologiczne w zakresie terapii pęknięć skóry.
4. Dobór właściwych narzędzi podologicznych. Techniki opracowywania rozpadlin skóry. Zabezpieczenie istniejących ran.
5. Aplikacja opatrunków. Wskazania pozabiegowe. Dobór produktów do pielęgnacji domowej.

Zapytaj o więcej!