Czy pielęgnacją domową stóp można sobie zaszkodzić?

20171014_102930Czy pielęgnacją domową stóp można sobie zaszkodzić?

Najczęściej, kiedy chcemy zadbać o swoje zdrowie bądź urodę, staramy się wdrożyć działania w domu, które poprawią stan naszego ciała. Podobnie jest w przypadku dbałości o stopy.

Niekiedy jednak zdarza się, że chcąc sobie pomóc – zaszkodzimy.

Czego zatem unikać, żeby nie narazić się na zbędne cierpienie i wręcz pogorszenie stanu stóp?

Skupmy się na przypadku widocznym obok. Modzele. Nadmierne rogowacenie. Zaburzenie pracy skóry na podeszwie stopy. Odruchowym działaniem jest chęć usunięcia tego, co narosło. W jaki sposób? Każdy możliwy! Pacjenci sięgają po tarki do stóp, nożyki do ścinania skóry, preparaty zmiękczające i złuszczające skórę. No właśnie… Środki chemiczne, których działanie polega na rozluźnieniu połączeń między komórkami skóry, zmiękczeniu jej i tym samym oddzielenia od warstw żywych. Bez zastanowienia się nad przyczynami rogowacenia i konsekwencjami nieprawidłowego działania. Czy tego naprawdę potrzebują nasze stopy?

O tym, jak powstają modzele, możecie przeczytać w innych naszych wpisach, tutaj chcemy przestrzec przed szkodliwym działaniem kwasów zawartych w preparatach ogólnodostępnych na rynku. Widoczne na zdjęciu poparzenie jest dość częstym problemem, z jakim pojawiają się u nas pacjenci. Reklama zachęca do stosowania, obiecując gładkie i nieskazitelne stopy. Co jednak, jeśli ktoś z nas jest uczulony na jakiś składnik preparatu? Jeżeli mamy skórę wrażliwą? Jeżeli chorujemy na cukrzycę, mamy brodawki wirusowe, grzybicę stóp bądź jakąkolwiek infekcję, o której nawet nie wiemy?

W takim przypadku możemy sobie nieźle zaszkodzić, a proces rekonwalescencji będzie o wiele dłuższy niż gdybyśmy udali się ze swoim problemem z modzelami do podologa.

Opisywany przypadek dotyczy właśnie takiego działania, zbyt silnego dla danej skóry. Zastosowany preparat, który miał usunąć zrogowacenie, doprowadził do poparzenia i utrudnił, a wręcz uniemożliwił codzienne funkcjonowanie. Pacjent w takim stanie dotarł do gabinetu podologicznego PodoGabinet, gdzie uzyskał pomoc. Zastosowaliśmy środki łagodzące, zneutralizowaliśmy działanie kwasów, zaleciliśmy odpowiednią pielęgnację w domu, dzięki czemu szybko przywróciliśmy komfort życia.

Dlatego, jeśli dokucza Ci jakiś problem na stopach, skieruj swoje kroki do gabinetu podologicznego PodoGabinet. Podolog podpowie co zrobić, aby pomóc, a nie zaszkodzić Twojej skórze oraz paznokciom.