Grube paznokcie

Przerośnięte paznokcie

Problemy z paznokciami to bardzo powszechny problem, z którym pacjenci nie mogą sobie poradzić we własnym zakresie. Najczęściej problem ten dotyczy osób starszych, choć nie tylko.

Dlaczego paznokcie grubieją?

Zazwyczaj nadmierne rogowacenie paznokci jest wynikiem zaburzeń odżywienia macierzy. Przypadki takie występują wraz z wiekiem, kiedy krążenie w dystalnych częściach ciała jest w najgorszym stanie, w przypadku chorób metabolicznych (cukrzyca), u osób z zaburzeniami krążenia.

Często w gabinecie podologicznym zjawiają się też pacjenci, którzy problem z nadmiernym grubieniem obserwują po przebytym urazie (coś spadło na palec, paznokieć zszedł, po zabiegu chirurgicznym), a także w przypadku zakażeń grzybicznych.

Co zrobić z przerośniętym paznokciem?

Niestety, domowe sposoby walki z grubymi paznokciami rzadko kiedy przynoszą oczekiwane efekty. Aby cokolwiek móc zdziałać, potrzebna jest odpowiednia wiedza dotycząca budowy paznokcia, a także fachowe narzędzia.

Oczywiście w takich przypadkach nieocenioną pomocą jest doświadczony podolog. Potrafi on właściwie obciąć i oczyścić zgrubiałe paznokcie już na jednej wizycie. W gabinecie podologicznym, za pomocą odpowiednich cęgów oraz specjalnych frezów przywróci takim paznokciom prawidłowy kształt, poprawi ich estetykę a także uwolni pacjenta od ewentualnego bólu.

Podolog wskaże także metody odpowiedniej pielęgnacji domowej, a regularne wizyty w gabinecie podologicznym PodoGabinet pozwolą na utrzymanie zdrowia stóp.